Rektor Uczelni nominowana do tytułu Osobowość Roku!

08.01.2020 Kategoria: Uczelnia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Rektor Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku w Sanoku dr hab. Elżbieta Cipora prof. ucz. uzyskała nominację Kapituły Redakcyjnej Gazety Codziennej Nowiny i Portalu informacyjnego nowiny24.pl do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii Biznes.

Serdecznie zachęcamy Państwa do oddania swojego głosu na Panią Rektor.

Żeby zagłosować, należy wysłać SMS DKB.134 na numer 72355  Koszt SMS-a 2,46 z VAT

e_cipora_2019.jpg
Jak czytamy w uzasadnieniu, nominacja została przyznana za: osiągnięcia naukowe oraz skuteczne działania na rzecz rozwoju uczelni. Kieruje uczelnią (wcześniejsza nazwa PWSZ) od 2012 roku. Podczas jej kadencji uruchomiono cztery nowe kierunki studiów licencjackich i inżynierskich oraz sześć nowych kierunków studiów magisterskich. Aktualnie w czterech instytutach na 11 kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych kształci się ponad 1300 studentów. W Uczelni pracują 154 osoby na stanowiskach nauczycieli akademickich, administracji i obsługi. Dużym atutem szkoły są jej studenci i absolwenci, a także kadra naukowo-dydaktyczna. Wizytówką uczelni jest bogata baza dydaktyczna, w tym Centrum Sportowo-Dydaktyczne, które służy również lokalnej społeczności. W tym roku rozpoczęto budowę Centrum Symulacji Medycznej. Uczelnia z dużymi sukcesami sięga po fundusze zewnętrzne, a także poszukuje innych źródeł finansowania, by wzbogacać bazę dydaktyczną, rozwijać się i stwarzać jak najlepsze warunki do nauki dla studentów i możliwości rozwoju dla pracowników. Przejawem współpracy ze środowiskiem lokalnym jest działalność w murach Uczelni Sanockiego Uniwersytetu III Wieku i Akademii Małego Żaka, a także wiele akcji i inicjatyw podejmowanych wspólnie z samorządem lokalnym oraz instytucjami działającymi w regionie. W minionym roku, podczas I Forum Gospodarczego w Sanoku, Elżbieta Cipora otrzymała tytuł Lidera Przedsiębiorczości 2019 r.