Rektor Uczelni z tytułem "LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI"

08.11.2019 Kategoria: Uczelnia

W Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyło się I Sanockie Forum Gospodarcze pn. „Rozwój lokalnego rynku pracy kluczem do wzrostu atrakcyjności gospodarczej Sanoka”. Celem I Forum Gospodarczego było wypracowanie strategii działań i zachęcenie podmiotów reprezentujących różne branże (z obszaru nauki, biznesu, szkolnictwa, samorządowców i parlamentarzystów) do zainicjowania wspólnej pracy na rzecz rozwoju miasta.

Od wczesnych godzin porannych Centrum Sportowo-Dydaktyczne sanockiej uczelni tętniło życiem, za sprawą sanockich przedsiębiorców, którzy swoje wyroby i ofertę prezentowali w hali sportowej.

Oficjalna część forum z udziałem parlamentarzystów, władz samorządowych, przedsiębiorców oraz młodzieży z sanockich szkół i studentów uczelni rozpoczęła się od przedstawienia przez Burmistrza Tomasza Matuszewskiego oferty inwestycyjnej miasta Sanocka i oferty dla przedsiębiorców.

Bardzo ważnym elementem tej części forum było wręczenie przez burmistrza Sanoka nagród „Lider Przedsiębiorczości” osobom szczególnie zaangażowanym oraz tworzącym warunki sprzyjające rozwojowi gospodarczemu miasta.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że tytuł „Lider Przedsiębiorczości” trafił m.in. do Rektor Uczelni prof. ucz. dr hab. Elżbiety Cipory, która sanocką Alma Mater kieruje od roku 2012. Podczas jej kadencji uruchomiono 4 nowe kierunki studiów licencjackich i inżynierskich oraz 6 nowych kierunków studiów magisterskich. Aktualnie w czterech instytutach na 11 kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych kształci się ponad 1300 studentów. W Uczelni pracuje 154 osoby na stanowiskach nauczycieli akademickich, administracji i obsługi. Dużym atutem Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku są jej studenci i absolwenci, a także kadra naukowo-dydaktyczna zatrudniona w podstawowym miejscu pracy, mieszkająca na terenie Sanoka i powiatu sanockiego. Uczelnia z dużymi sukcesami sięga po fundusze zewnętrzne, a także poszukuje innych źródeł finansowania, by wzbogacać bazę dydaktyczną, rozwijać się i stwarzać jak najlepsze warunki do nauki dla studentów i możliwości rozwoju dla pracowników.

Tytuł „Lider Przedsiębiorczości” otrzymali także Pan Ryszard Ziarko – Prezes firmy CIARKO oraz Pan Józef Leśniak – Prezes firmy AUTOMET.

Uzupełnieniem forum były prelekcje i wystąpienia osób działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenie Podkarpacia oraz panel dyskusyjny „Jak wykształcić, pozyskać i zatrzymać pracownika”.

I Sanockie Forum Gospodarcze przeszło do historii. Zamysłem organizatorów było aby  forum przerodziło się w trwały program rozwoju przedsiębiorczości na ziemi sanockiej, przyczyniło się do pozyskania inwestorów i usprawniło funkcjonowanie firm, a przede wszystkim zaowocowało kolejnymi edycjami. Taka deklaracja już zresztą padła i w przyszłym roku ponownie spotkamy się na II Sanockim Forum Gospodarczym.

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
e-mail: rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP: 687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję