Rywalizowali o Puchar Rektora

19.01.2024 Kategoria: Uczelnia

W Centrum Sportowo-Dydaktycznym Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbył się V Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Rektora Uczelni.  Turniej rozpoczął się od losowania i oficjalnego otwarcia turnieju przez JM rektora dr. hab. inż. Mateusza Kaczmarskiego, prof. UP.

W Turnieju wzięło udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy.

• Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie

Turniej odbywał się wg zasady każdy z każdym w grupie. Do fazy półfinałowej awansowały dwie najlepsze drużyny z grupy. Po zaciętych i bardzo emocjonujących spotkaniach do fazy półfinałowej dostały się reprezentacje Zespołu Szkół Ekonomicznych z Brzozowa, I LO w Sanoku, II LO w Sanoku oraz obrońca pucharu, a jednocześnie gospodarz turnieju AZS UP Sanok.

W meczach półfinałowych w bratobójczej bitwie sanockich ogólniaków lepsze okazało I LO, a w drugim półfinale wyższość gospodarzy z AZS Sanok musiała uznać ekipa z Brzozowa.

Spotkania o III i mecz finałowy odbywały się na głównym boisku i dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności wiele emocji. Najniższy stopień podium przypadł drużynie II LO w Sanoku, która pewnie pokonała ZSE Brzozów w  dwóch setach (15:6 i 15:6).

Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna I Liceum Ogólnokształcącego, która w meczu finałowym pokonała gospodarzy AZS Sanok 2:0 w setach 15:7 i 15:9.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały z rąk rektora pamiątkowe puchary oraz dyplomy, a pozostałe drużyny dyplomy.

Dziękujemy wszystkiM za udział w rywalizacji i już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w Uczelni. Warto wspomnieć, że turniej prowadziła trójka sędziowska Barbara Wójcik, Jakub Barć, Krzysztof Kocur, o zdrowie zawodników podczas turnieju zadbały studentki Instytutu Medycznego - kierunku ratownictwo medyczne, a oprawę fotograficzną zapewnili Karolina Korfanty i Arkadiusz Sabat.