Sukces osób związanych z Uczelnią!

16.04.2021 Kategoria: Uczelnia

Nie ma chyba lepszych wiadomości i lepszej promocji niż sukcesy odnoszone przez absolwentów, studentów oraz wykładowców Uczelni.

Student I roku studiów magisterskich na kierunku "Mechanika i budowa maszyn" Hubert Pazera razem z innymi członkami projektu Wheelstair zdobyli pierwsze miejsce w konkursie #HuaweiStartupChallenge. Z niemal 250 startupów komisja wybrała właśnie ich projekt!

Efektem ciężkiej pracy zespołu jest urządzenie podnoszące poziom niezależności osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jak sami mówią niebywałą rzeczą jest to, że w dobie lotów na księżyc, wiele osób nie może opuścić swoich domów z powodu schodów. Oni chcą to zmienić, a efektem ich pracy jest właśnie przyznana nagroda!

Warto dodać, że Hubert jako student studiów inżynierskich brał udział w organizowanym przez uczelnię projekcie praktyk zawodowych w firmie CADM Automotive Sanok, która projektowała schodołaz. Z firmy tej został polecony i trafił do rozwijającego się zespołu Wheelstair.

Z biurem CADM Automotive Sanok związane są także inne osoby kojarzone z naszą Uczelnią: Inżynier do spraw wytrzymałościowych dr inż. Daniel Nycz oraz Konstruktor/Inżynier CAD mgr inż. Witold Orzechowski.

Jedno z ujęć filmu promującego urządzenie, kręcone było w Centrum Sportowo-Dydaktycznym Uczelni. Gratulujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w projekt i życzymy dalszych sukcesów!

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję