Uczelnia Państwowa w Sanoku z dotacją celową z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego!

23.07.2020 Kategoria: Uczelnia

Siedem podkarpackich uczelni otrzymało w tym roku wsparcie z budżetu województwa. Łącznie jego wysokość wynosi milion złotych. Umowy na dotację przedstawiciele uczelni podpisali w urzędzie marszałkowskim.
- Wniosków o dotację wpłynęło 11. Uznaliśmy, że 7 jest interesujących, wpisujących się w strategię rozwoju województwa, w inteligentne specjalizacje. Dotacje są przyznane w zależności od wagi i rodzaju przedsięwzięcia – mówił podczas podpisania umów marszałek Ortyl.

Jest nam niezmiennie miło poinformować, że wśród Uczelni, które otrzymały wsparcie samorządu województwa podkarpackiego znalazła się Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku. Sanocką Alma Mater podczas podpisywania umowy reprezentowała Rektor Uczelni dr hab. Elżbieta Cipora, prof. ucz.
1.jpg

Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku otrzymała dotację celową w kwocie: 85 000,00 zł na realizację przedsięwzięcia pn. „Wyposażenie laboratorium wytrzymałości materiałów i konstrukcji (laboratorium badawczo - dydaktycze) umożliwiające kształcenie praktyczne na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn (studia II stopnia)”.
01-1.jpg
W podpisaniu umów, oprócz wyróżnionych uczelni, uczestniczyli przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego: Jerzy Borcz - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego, Piotr Pilch - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Monika Brewczak – Wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
09.jpg

info.fot Biuro Prasowe UMWP