Uczelnia Państwowa w Sanoku z dotacją celową z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego!

23.07.2020 Kategoria: Uczelnia

Siedem podkarpackich uczelni otrzymało w tym roku wsparcie z budżetu województwa. Łącznie jego wysokość wynosi milion złotych. Umowy na dotację przedstawiciele uczelni podpisali w urzędzie marszałkowskim.
- Wniosków o dotację wpłynęło 11. Uznaliśmy, że 7 jest interesujących, wpisujących się w strategię rozwoju województwa, w inteligentne specjalizacje. Dotacje są przyznane w zależności od wagi i rodzaju przedsięwzięcia – mówił podczas podpisania umów marszałek Ortyl.
 
Jest nam niezmiennie miło poinformować, że wśród Uczelni, które otrzymały wsparcie samorządu województwa podkarpackiego znalazła się Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku. Sanocką Alma Mater podczas podpisywania umowy reprezentowała Rektor Uczelni dr hab. Elżbieta Cipora, prof. ucz.
1.jpg
 
Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku otrzymała dotację celową w kwocie: 85 000,00 zł na realizację przedsięwzięcia pn. „Wyposażenie laboratorium wytrzymałości materiałów i konstrukcji (laboratorium badawczo - dydaktycze) umożliwiające kształcenie praktyczne na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn (studia II stopnia)”.
01-1.jpg
W podpisaniu umów, oprócz wyróżnionych uczelni, uczestniczyli przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego: Jerzy Borcz - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego, Piotr Pilch - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Monika Brewczak – Wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
09.jpg
 
info.fot Biuro Prasowe UMWP

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
e-mail: rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP: 687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję