Uczelnia po raz kolejny zagra z Orkiestrą

26.01.2022 Kategoria: Uczelnia

Tradycją już stał się udział Uczelni Państwowej w Sanoku w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie będzie w tym roku. Jednym z wydarzeń finału, który odbędzie na Rynku Galicyjskim w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku będzie bieg "Policz się z cukrzycą".

Organizatorem biegu jest Łukasz Łagożny ultramaratończyk i himalaista z Sanoka, pierwszy mieszkaniec Podkarpacka, który zdobył Koronę Ziemi - wszystkie dziewięć najwyższych szczytów siedmiu kontynentów. Bieg rozpocznie się o godzinie 11:00. Start i meta będą zlokalizowane w sanockim skansenie. W okolicy startu znajdziecie nasz namiot, w którym studenci Instytutu Medycznego UP Sanok dokonywać będą pomiaru poziomu glukozy we krwi. Zapraszamy na nasze stoisko w godzinach 10:30-12:30. Chętnym odpowiemy także na pytania związane z ofertą naszej Uczelni.

Oczywiście także w tym roku naszych studentów zrzeszonych w Studenckim Kole Wolontariatu spotkacie na ulicach Sanoka. Bądźcie dla nich hojni!