Uczniowie SP 1 z wizytą w sanockiej Uczelni

08.03.2019 Kategoria: Uczelnia

Niezwykli goście odwiedzili Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku. Na Uczelnię zawitali bowiem uczniowie klasy 4A ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sanoku wraz z nauczycielkami Paniami Magdaleną Wolan i Agnieszką Szałkiewicz-Uczeń.

Dzieci w Sali Senackiej sanockiej Uczelni powitała Pani Rektor dr Elżbieta Cipora, doc. PWSZ oraz Pani Prorektor ds. dydaktyki dr Magdalena Konieczny. Opowiedziały one uczniom o funkcjonowaniu PWSZ oraz o kierunkach na jakich kształcą się studenci i zdobywają wiedzę oraz umiejętności.
Z rąk Pani Rektor dzieci otrzymały maskotkę Uczelni małego orzełka, który zawiśnie w klasie i będzie przypominał uczniom wizytę w murach sanockiej Alma Mater. Następnie dzieci wyruszyły na podbój szkoły.  Pierwszym punktem była wizyta w Instytucie Społeczno-Artsytycznym na kierunku pedagogika, gdzie uczniowie zaznajomili się m.in. z magicznym dywanem - najnowszym nabytkiem kierunku.

Kolejnym przystankiem było Centrum Sportowo-Dydaktyczne, gdzie dzieci mogły zaznajomić się z obiektem. Najbardziej do gustu przypadła im siłownia i sala fitness,w których straciły mnóstwo energii, ale uśmiechy nie schodziły z ich twarzy. Trochę zmęczone, ale szczęśliwe udały się następnie do Instytutu Gospodarki Rolnej i Leśnej, gdzie uzyskały informację o kierunku oraz o faunie i florze Sanoka i okolic.

Ostatnim punktem podczas wizyty był Instytut Medyczny - zakład pielęgniarstwa i zakład ratownictwa medycznego. Tutaj furorę zrobił model szkieletu anatomicznego popularnie zwany „kostkiem”, który dzielnie pozował do selfie z dziećmi. Na zakończenie dzieci przypomniały sobie zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej i postępowanie w przypadkach zagrożenia życia ludzkiego.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykładowcom za poświęcenie czasu a dzieciom i ich opiekunom za wizytę. Wiemy już , że kolejne klasy nie mogą doczekać się wizyty w PWSZ.  Miejmy nadzieję, że wielu z nich powróci tutaj w roli studentów. Część z nich już złożyła taką deklarację.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
e-mail: rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP: 687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję