Umiędzynarodowienie zatacza nowe kręgi

11.07.2022 Kategoria: Uczelnia

Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku rozszerza współpracę międzynarodową. Tym razem już nie tylko w obrębie Europy, ale także innych kontynentów. Na przełomie czerwca i lipca w uczelni gościli przedstawiciele uczelni z USA (Widener University) oraz Malezji (Universiti Malaya).

Poza tradycyjnym spotkaniem z władzami uczelni w planach wizyt pojawiły się takie punkty jak szkoleniowe obserwacje pracy, zapoznanie z wyposażeniem czy wymiana doświadczeń z pracownikami UP w Sanoku (np. nt. procedur w uczelniach). Wizyty umożliwił program Erasmus+ i jak podkreśla Uczelniany Koordynator Programu

„Nasi goście pochodzą z dużo większych i bardziej umiędzynarodowionych uczelni, jednak bardzo pozytywnie wypowiadali się o UP w Sanoku, powstały już nawet nowe pomysły na współpracę”.

Umiędzynarodowienie staje się w Polsce bardzo ważnym elementem szkolnictwa wyższego, więc czekamy na kolejne ciekawe wizyty gości z zagranicy.