Uroczyste posiedzenie Senatu Uczelni

28.06.2024 Kategoria: Uczelnia

W Centrum Kultury Foresterium w Zagórzu odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Tradycją stało się, że raz w roku posiedzenie Senatu UP w Sanoku ma charakter uroczysty i wyjątkowy. Tym razem wybór miejsca padła na historyczne wzgórze Mariemont w Zagórzu, na którym znajdują się ruiny klasztoru karmelitów bosych, stanowiące jeden z nielicznych przykładów klasztoru warownego w Polsce i na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. 12 listopada 2021 zostało tutaj oficjalnie otwarte Centrum Kultury FORESTERIUM w dawnym domu pielgrzymów tak zwanym „budynku dla gości”. W nowoczesnym centrum powstała sala kinowa, sala wirtualnej rzeczywistości (gdzie można zobaczyć najważniejsze epizody z historii klasztoru – z jego wnętrz sporo zdjęć powyżej prezentujemy), sala ekspozycyjno-konferencyjna, pracownie artystyczne (malarstwa i witraży, rzeźbiarstwa), sala z ekspozycją lokalnej twórczości i produktów regionalnych, punkt informacji turystycznej orz taras widokowy.  Trzeba przyznać, że to nie tylko miejsce organizacji wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, ale przede wszystkim kolejna doskonała atrakcja turystyczna na mapie regionu, już teraz ciesząca się dużą popularnością wśród turystów odwiedzających tą część podkarpacia.

Uroczystego otwarcia posiedzenia dokonał JM rektor Uczelni dr hab. inż. Mateusz Kaczmarski, prof. UP. W porządku obrad, poza sprawami bieżącymi znalazło się także wręczenie podziękowań członkom kończącym kadencję oraz wręczenie aktów powołania nowym Senatorom wybranym na kadencję 2024-2028. Posiedzenie Senatu zakończyło się zwiedzaniem Foresterium.

Przed nami okres wakacyjny, który jednak dla Uczelni jest bardzo intensywny ze względu na wyjazdy promocyjne i trwającą rekrutację. Dlatego wszystkich chętnych do podjęcia studiów w doskonale rozwijającej się Uczelni zachęcamy do rejestracji na https://irk.up-sanok.edu.pl/pl/. Naprawdę warto.

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję