W sanockiej Alma Mater zainaugurowano rok akademicki 2023/2024

03.10.2023 Kategoria: Uczelnia

W Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku po raz dwudziesty trzeci rozbrzmiało Gaudeamus Igitur inaugurując nowy rok akademicki 2023/2024. Naukę w nowym roku akademickim rozpoczęło blisko 1400 studentów, w tym blisko 600 studentów pierwszego roku, którzy kształcić się będą na 9 kierunkach studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz jednolitych studiach magisterskich. Wraz ze studentami Uczelni rok akademicki zainaugurowali również Seniorzy zrzeszeni w Sanockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Tradycyjnie inauguracja roku akademickiego rozpoczęła się od przemarszu do Kościoła Przemienienia Pańskiego, któremu przewodniczyła orkiestra dęta ORLEN SA PGNiG O/ Sanok pod kierownictwem Kapelmistrza Grzegorza Mroczkowskiego. Mszy świętej w intencji społeczności akademickiej i słuchaczy Sanockiego Uniwersytetu III Wieku przewodniczył oraz wygłosił homilię ks. Proboszcz dr Roman Froń.

img_4033.jpg

Główna część obchodów w obecności władz Uczelni i delegacji szkół wyższych, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, parlamentarzystów, duchownych, reprezentantów środowisk lokalnych, biznesu oraz studentów, rozpoczęła się w auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego.

Rozpoczęła się ona od wprowadzenia sztandaru Uczelni. Poczet sztandarowy tworzyli studenci Instytutu Medycznego, kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne: Dominika Pogorzelec, Wioletta Kraja oraz Bartosz Łabaj.

img_4103.jpg

Zgromadzonych gości, którzy do ostatniego miejsce wypełnili uczelnianą aulę przywitał JM Rektor dr hab inż. Mateusz Kaczmarski, prof. ucz., który skierował do zgromadzonych słowa:

To zaszczyt i przywilej stanąć przed Wami dzisiaj jako reprezentant sanockiej społeczności akademickiej. Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku rozwija się dynamicznie, będąc zarówno ośrodkiem nie tylko zdobywania wiedzy, ale także rozwoju społeczeństwa i otaczającej nas gospodarki. Pragnę podzielić się z Państwem nie tylko słowami, ale i radością, jaką przynosi nam wiele osiągnięć i planów, jakie realizujemy. Nasza Uczelnia, duma Sanoka i okolic, stale podnosi swoje walory dydaktyczne i naukowe. Dzięki determinacji i zaangażowaniu naszych wykładowców oraz Waszej, Drodzy Studenci, nieustannie rozwijamy sanocką Alma Mater.

Rektor ogłosił także rozpoczęcie inwestycji związanej z modernizacją budynku B oraz uruchomienie przed kolejnym rokiem akademickim nowoczesnego Centrum Fizjoterapii. To wielki krok w przód, który pozwoli Uczelni oferować jeszcze lepsze warunki nauki oraz podnosić jakość kształcenia na kierunku fizjoterapia.

Na zakończenie Rektor  wszystkim Pracownikom i Studentom złożył życzenia powodzenia w roku akademickim 2023/2024, zdrowia, zadowolenia z pracy, życia osobistego i studiów w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. 

Głos zabrała także prorektor Uczelni dr hab. Elżbieta Cipora, prof. ucz., która zwróciła uwagę na fakt, że  efektem wytężonej pracy i działalności naukowej pracowników Uczelni są uzyskane stopnie naukowe.  

Pani Prorektor poinformowała zgromadzonych, że Rektor Uczelni dr inż. Mateusz Kaczmarski uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse.

img_4128.jpg

Tradycyjnie po przemówieniu inauguracyjnym i Gaude Mater Polonia nastąpiła immatrykulacja studentów rozpoczynających naukę w sanockiej Uczelni. Akt ślubowania odczytała Prorektor dr hab. Elżbieta Cipora, prof. ucz., a Pan Rektor symbolicznym wskazaniem berła przyjął reprezentantów poszczególnych kierunków w poczet studentów Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

img_4144.jpg

W wystąpieniach zaproszonych gości  słyszeć mozna było życzenia dalszego, dynamicznego rozwoju Uczelni oraz powodzenia dla studentów rozpoczynających naukę w murach sanockiej Alma Mater.

Ostatnim akcentem inauguracji roku akademickiego był występ niezwykle utalentowanej wokalistki Klaudii Kusińskiej.

img_4220.jpg

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie oraz zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję