Warsztaty z wiedzy o OZE dla uczniów szkól ponadpodstawowych

20.12.2023 Kategoria: Uczelnia

W Instytucie Technicznym Uczelni odbyły się warsztaty z odnawialnych źródeł energii dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w ramach projektu  „OZE – dobry kierunek na przyszłość„  w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej z udziałem środków NFOŚiGW.

W programie uwzględnione zostały następujące moduły tematyczne:

• odnawialne źródła energii – czym są i jak można wykorzystać zasoby energii odnawialnych,
  • energia słoneczne,
  • energia wiatru,
  • energia wody,
  • energia ziemi,
  • biomasa,
  • efektywność energetyczna.

Wzięła w nich  udział młodzież z I LO w Sanoku. Warsztaty prowadzili nauczyciele akademiccy Instututu Technicznego: dr hab. Rafał Reizer, prof. UP, dr inż. Leszek Tomczewski, dr inż. Jan Ziobro oraz dr Grzegorz Klimkowski. Warsztaty zostały podzielone na cześć teoretyczną oraz praktyczną.

Kolejne warsztaty, w których weźmie udział ponad 100 uczniów ze szkół z powiaty  sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego oraz brzozowskiego już wkrótce.

ozenowe.png