Wizyta z uczelni partnerskiej Erasmus+

31.05.2024 Kategoria: Erasmus, Uczelnia

W dniach 27-29.05.2024 w naszej uczelni gościli przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Varnie (Bułgaria). Wizyta odbyła się w ramach realizacji programu Erasmus+. Zorganizowano szereg spotkań z władzami Uczelni i pracownikami Instytutu Medycznego podczas, których dyskutowano o nowoczesnych metodach nauczania na studiach medycznych oraz o podobieństwach i różnicach w sposobie organizacji pracy w centrum symulacji medycznej w Sanoku i Varnie.

Pracownicy partnerskiej uczelni mieli przy tym możliwość zaprezentowania swojego uniwersytetu na spotkaniu ze studentami. Przetestowali również w praktyce możliwości jakie daje nasze CSM podczas sesji szkoleniowej prowadzonej przez pracowników Instytutu Technicznego.