„Wyjątkowa rutyna. Edukacja muzyczna w przedszkolu” - nowa książka dr. Fudali

30.01.2024 Kategoria: Uczelnia

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem ukazała się książka zatytułowana „Wyjątkowa rutyna. Edukacja muzyczna w przedszkolu”, której autorem jest dr Rafał Fudala – adiunkt zatrudniony w Zakładzie Pedagogiki naszej Uczelni.

W książce znaleźć można podstawowe zagadnienia teoretyczne, przydatne dla nauczycieli przedszkoli i studentów pedagogiki, opatrzone praktycznym komentarzem. Drugą część książki stanowi śpiewnik, w którym odnaleźć można 27 autorskich utworów, przeznaczonych do realizacji edukacji muzycznej w przedszkolu, wraz z metodycznym omówieniem i propozycją zadań dla dzieci.

Książkę nabyć można w bibliotece Uczelni (bezpośrednio, lub pod adresem biblioteka@up-sanok.edu.pl). Stanowi ona również materiał szkoleniowy prowadzonych przez dra Rafała Fudalę warsztatów. Pierwszy ich cykl odbył się już przed świętami, a udział w nich wzięło ponad 40 nauczycielek z jednego z sanockich przedszkoli. Kolejne warsztaty planowane są po połowie lutego – szczegółowe informacje o zapisach zamieścimy niebawem.