Za nami 7. Targi Edukacji i Pracy

14.11.2018 Kategoria: Uczelnia

Już po raz siódmy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyły się Targi Edukacji i Pracy. Targi od lat cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i odwiedzjających. W obecnej edycji wzięło udział 27 wystawców - firm i instytucji z powiatu sanockiego, które umożliwiły zwiedzającym zdobycie wielu ofert pracy i uzyskanie odpowiedzi na liczne pytania.

Targi, w których udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, służby mundurowe, reprezentanci środowisk lokalnych, biznesu, dyrektorzy sanockich szkół ponadpodstawowych, studenci i uczniowie rozpoczęły się od wystąpienia Posła na sejm RP – dr. Piotra Uruskiego oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku dr Elżbiety Cipora doc. PWSZ.

Poseł Piotr Uruski podkreślił w swoim wystąpieniu, że obecność na targach aż tylu dyrektorów szkół, komendantów służb i przedstawicieli instytucji świadczy o tym, jak ważne to miejsce i ważny moment. Podkreślał, że dziś w Polsce możemy zacząć mówić o rynku pracownika, choć może nie końca jeszcze jest to odczuwalne.

Pani Rektor natomiast w swoim wystąpieniu podkreślała, że jako uczelnia działająca w środowisku i dla środowiska, PWSZ dostosowuje swoją ofertę dydaktyczną do potrzeb lokalnego rynku pracy. Celem uczelni jest kształcenie studentów i przygotowanie ich do pracy, a także działania dążące do tego by absolwenci, którzy kończą studia, podejmowali tu studia drugiego stopnia albo łączyli te studia z pracą tutaj, na miejscu. Rektor E. Cipora dodała także, że obecność tylu wystawców na targach, to dowód, że chcą oni współpracować z uczelnią.

Organizatorem przedsięwzięcia była Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie wraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krośnie, Młodzieżowym Centrum Kariery w Sanoku oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku.

Targi Edukacji i Pracy to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w naszym mieście. Skorzystali z tego uczniowie sanockich szkół średnich, studenci i mieszkańcy Sanoka. Kolejna ósma edycja już za rok.

Foto: PWSZ, Tygodnik Sanocki