Żaba bohaterką, czyli na edukacji wczesnoszkolnej o ortografii

30.03.2018 Kategoria: Uczelnia

Studenci II roku Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej kończą ćwiczenia na wprowadzanie liter i rozpoczynają zajęcia ortograficzne. Ostatnim tematem w zakresie poznawania liter była literka "k" (jak kot). W zakresie ortografii zajęcia dotyczyły żaby (przez "ż" z kropką), która stała się bohaterką dnia (przez samo "h":). Innowacyjne podejście do zagadnienia sprawiło, że trudny temat, jakim jest nauczanie ortografii, nikomu nie sprawiał trudności, a sami studenci przyznają, że ortografia na wesoło sprawdza się w praktyce!

A co dzieje się na innych kierunkach? Jakie zajęcia Wy lubicie szczególnie? Czym chcielibyście podzielić się z innymi? Czekamy na Wasze zdjęcia i relacje.