Zbiórka dla potrzebujących!

28.02.2022 Kategoria: Uczelnia

Uwaga Pracownicy i Studenci Uczelni Państwowej w Sanoku oraz mieszkańcy Sanoka i okolic!

Od 1 marca (wtorek) Uczelnia Państwowa w Sanoku włącza się w pomoc mieszkańcom Ukrainy dotkniętym wojną. Jesteśmy w kontakcie z osobami koordynującymi zbiórki dlatego chcielibyśmy przekazać najważniejsze informacje dotyczące artykułów najbardziej potrzebnych. Magazyny są już pełne żywności, dlatego skupmy się na artykułach, które wspomogą osoby przebywające już teraz w Sanoku oraz okolicach. A osób tych jest coraz więcej i będzie przybywać. Jako Uczelnia oferujemy także dzięki naszym lektorom pomoc w tłumaczeniu z języka ukraińskiego i angielskiego.

Artykuły, które będziemy przyjmować:

• Batony energetyczne
  • Podpaski
  • Mydło
  • Termosy i kubki termiczne
  • Pasty i szczoteczki do zębów
  • Woda mała (do 0,5l)
  • Soczki owocowe
  • Musy do wyciskania dla dzieci
  • Kurtki (mogą być używane nie zniszczone)
  • Buty (mogą być używane nie zniszczone)
  • Koce

Jeżeli ktoś nie może wesprzeć akcji w ten sposób, w Rektoracie Uczelni budynek A, zostanie umieszczona puszka do której będziemy zbierali pieniądze, za które kupimy najpotrzebniejsze w danym momencie artykuły.

Jako społeczność akademicka niejednokrotnie okazywaliśmy wielkie serca, dlatego otwórzmy je ponownie mając także na uwadze, że w naszej społeczności znajdują się osoby narodowości ukraińskiej oraz związane z Ukrainą.

solidarni.png