Złoto dla unihokeistów KU AZS PWSZ!

08.04.2019 Kategoria: Sport

Drużyna KU AZS PWSZ SANOK trzeci rok z rzędu zdobyła Akademickie Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego w Unihokeju Mężczyzn!!

Na rozgrywanych w Żurawicy zawodach, których gospodarzem była PWSW w  Przemyślu nasi zawodnicy zaliczyli doskonały występ, o czym świadczy  bilans bramkowy - zdobyli 25 i stracili tylko 3 bramki. Dodatkowo czterech naszych zawodników zajęło 4 pierwsze miejsca w klasyfikacji kanadyjskiej i otrzymało indywidualne wyróżnienia:

• Najlepszy Zawodnik Mistrzostw:
    Sujkowski Jakub - 16 pkt
  • Najlepszy Strzelec:
    Januszczak Dominik - 10 pkt,
  • Najlepszy Zawodnik Drużyny:
    Kowalski Mateusz - 9 pkt
    Popiel Hubert 7 pkt.

W fazie grupowej nasz zespół zmierzył się z drużynami PWST-E Jarosław oraz PWSW Przemyśl, wygrywając kolejno:

PWSZ SANOK - PWST-E JAROSŁAW (12:0)
Bramki: Po 3 - Kowalski Mateusz, Sujkowski Jakub, Popiel Hubert i Dominik Januszczak

PWSZ SANOK - PWSW PRZEMYŚL (5:1)
Bramki: 2x Sujkowski Jakub, 2x Popiel Hubert, Kowalski Mateusz.

PÓŁFINAŁ:
PWSZ SANOK - Uniwersytet Rzeszowski (3:1) Bramki: Sujkowski Jakub, Dominik Januszczak oraz Hubert Popiel.

FINAŁ
PWSZ SANOK - Politechnika Rzeszowska (5:1)
Bramki: 3x Sujkowski Jakub, Popiel Hubert, Januszczak Dominik.

Skład drużyny: Maciej Wojtowicz, Jakub Kobak, Radosław Senkiewicz, Kamil Grygiel, Michał Woźny, Patryk Nagaj, Mateusz Kowalski, Hubert Popiel, Jakub Sujkowski, Dominik Januszczak.

Gratulacje i brawa dla całego zespołu za zdobycie kolejnego Mistrzostwa!