Studenci w Rymanowie

29.03.2019 Kategoria: Uczelnia

W dniu 14 marca rymanowskie liceum odwiedziła 10-cio osobowa grupa studentów II roku ratownictwa medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku na czele z Panem Krzysztofem Sośnickim – Kierownikiem Zakładu Ratownictwa Medycznego tejże uczelni. W spotkaniu ze studentami  na auli uczestniczyli uczniowie pierwszych i drugich klas liceum o profilu wojskowym i medycznym.  Pierwsza część spotkania miała przede wszystkim na celu prezentację uczelni oraz kierunku „Ratownictwo Medyczne”, min. poprzez przygotowany przez studentów pokaz zaawansowanych medycznych czynności ratunkowych z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie medycznym. Następnie wszyscy uczniowie podzieleni zostali na 5 grup, w ramach których studenci prowadzili oddzielnie- półgodzinne zajęcia praktyczne z użyciem specjalistycznego sprzętu (fantomy, defibrylatory, AED),  omawiając szczegółowo zasady postępowania w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowotnego. Po zakończonych zajęciach i krótkiej przerwie na wypicie kawy, studenci przenieśli się na obiekt szkolnej, jednej z najnowocześniejszych na Podkarpaciu strzelnicy sportowej. Pod czujnym okiem Pana ppłk Roberta Przybyły i nieocenionej pomocy ze strony uczennic rymanowskiego liceum, przez dwie godziny trwały zacięte zmagania w strzelaniu z 4 rodzajów broni o puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Ostatnim punktem programu tego dnia był wspólny, pyszny obiad w szkolnej stołówce.