IBUK Libra to najlepsza w Polsce czytelnia online, powstała z inicjatywy Wydawnictwa Naukowego PWN. Działa nieprzerwanie od 2008 roku, zapewniając dostęp do stale rozbudowywanej bazy legalnych, rzetelnych źródeł. Platforma obejmuje elektroniczne publikacje naukowe, specjalistyczne, podręczniki akademickie, monografie oraz zasoby edukacyjne (słowniki, encyklopedie itp.) z portfolio Grupy PWN S.A., działającej na polskim rynku już od ponad 70 lat.

ibuk_libra_obr1.png

Czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z wykupionych przez Uczelnię publikacji na wszystkich bibliotecznych stanowiskach komputerowych oraz – po otrzymaniu kodu dostępu – zdalnie za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych https://libra.ibuk.pl/ksiazki-w-moich-bibliotekach

Jak korzystać z IBUK Libra? https://libra.ibuk.pl/pomoc

Hasło do zdalnego logowania w czytelni IBUK Libra można otrzymać w Bibliotece Uczelnianej mailowo biblioteka@up-sanok.edu.pl lub telefonicznie 13 46 559 41

Filmy instruktażowe:

 1. Rejestracja w IBUK Libra
 2. Funkcje platformy IBUK Libra
 3. Osobista półka myIBUK
 4. IBUK - TUTORIAL

Jakie korzyści daje dostęp do platformy IBUK Libra?

IBUK Libra to narzędzie, które może być z powodzeniem wykorzystywane w różnych sytuacjach. Zapewnia cenne wsparcie podczas pracy i nauki, a także może stanowić źródło rozrywki, ponieważ wirtualny księgozbiór obejmuje również pozycje beletrystyczne. Przy tym, z platformy można korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zamiast godzinami przebywać w czytelni, można zabrać ją wszędzie ze sobą, w wirtualnej formie.

Korzystanie z serwisu IBUK Libra jest również w pełni legalne. Co więcej, jego istnienie ogranicza takie praktyki, jak kserowanie czy skanowanie publikacji. Na zdigitalizowanym tekście można swobodnie pracować, tak jak na wersji papierowej czy pliku cyfrowym. Po wykupieniu dodatkowej opcji zyskuje się także możliwość drukowania wybranych fragmentów.

Serwis doskonale sprawdza się przy m.in.:

 • uczeniu się;
 • pisaniu pracy dyplomowej/artykułu itp.
 • tworzeniu sylabusów dla uczniów/studentów;
 • rozwijaniu pasji;
 • podnoszeniu swoich kwalifikacji;
 • przygotowywaniu prezentacji, szkoleń, warsztatów itp.

IBUK Libra to przede wszystkim:

 • szybki, łatwy dostęp do rzetelnych źródeł;
 • oszczędność czasu i pieniędzy;
 • szybki, łatwy dostęp do rzetelnych źródeł;
 • oszczędność czasu i pieniędzy;

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję