X Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowa ,,Na pograniczach kultur i narodów"

10.08.2022

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa na tegoroczną, X Jubileuszową Międzynarodową Konferencję Naukową z cyklu „Na pograniczach kultur i narodów. Z problemów historii, kultury i edukacji”, która odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 15-17 września 2022 roku w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Celem konferencji jest próba określenia aktualnego stanu badań różnorodnych zjawisk zachodzących na obszarach określanych mianem „pogranicza”. Do spotkania i naukowego dialogu zapraszamy badaczy różnych specjalności z ośrodków naukowych w kraju i z zagranicy, zakładając szeroki zakres prezentacji problemów w wymiarze historycznym i współczesnym, w wielu aspektach – socjologicznych, ekonomicznych, kulturoznawczych, wyznaniowych oraz edukacyjnych.

Dear Sir or Madam,

we cordially invite you to this year's 10th Jubilee International Scientific Conference in the series "On the borderlands of cultures and nations. From the problems of history, culture and education ", which will be held in a hybrid form on September 15-17, 2022 at the Jan Grodek State University in Sanok.

The aim of the conference is to try to define the current state of research on various phenomena occurring in the areas referred to as "borderlands". We invite researchers of various specialties from research centres in Poland and abroad to meet and participate in a scientific dialogue, which will concern a wide range of problems in the historical and contemporary dimension, in many aspects - sociological, economic, cultural, religious and educational.

Poniżej umieszczamy materiały do pobrania: Komunikat oraz formularz zgłoszenia na konferencję