Zakres inwestycji ma obejmować budowę pełnowymiarowej hali sportowej z zapleczem, przeznaczonej dla prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego i sekcji AZS. W kompleksie powstanie dodatkowo reprezentacyjna aula uczelni, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. W obiekcie przewidziano także pomieszczenia dla samorządu studenckiego oraz studentów niepełnosprawnych (sala rehabilitacyjna). Dzięki lokalizacji obiektu w kompleksie przy ulicy Mickiewicza zlikwidowane zostaną problemy z dojazdem studentów na zajęcia do podobnych obiektów na terenie miasta. Ponadto szkoła powiększy swoją bazę o dodatkowe sale audytoryjne i pomieszczenia dydaktyczne. Nowy budynek zostanie wzniesiony w miejscu, gdzie znajdowała się stara nieczynna stołówka wojskowa, która architektonicznie nie pasowała do istniejącej zabudowy kompleksu uczelni przy ulicy Mickiewicza 21.

Podstawową przesłanką do podjęcia realizacji przedsięwzięcia jest fakt że, uczelnia nie dysponuje własnym obiektem do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego. Sytuacja taka stwarza problemy z przemieszczaniem się kadry dydaktycznej i studentów, a ponadto zmusza uczelnię do wynajmowania sal gimnastycznych na terenie miasta. Posiadanie przedmiotowego obiektu umożliwi prowadzenie różnego rodzaju sekcji sportowych, co w przypadku korzystania z obiektów cudzych jest utrudnione ze względu na ograniczenia czasowe i niewystarczającą liczbę obiektów sportowych na terenie miasta. Ponadto z obiektu sportowego będą mogli korzystać mieszkańcy miasta oraz kluby sportowe.
W 2009 roku pojawiła się idea rozwoju sportu akademickiego w Sanoku oraz promowanie sportu wśród młodzieży sanockich szkół i studentów. W chwili obecnej realizowana jest przez współpracujące ze sobą: KOŁO ZAINTERESOWAŃ - Klub Uczelniany AZS PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku oraz ODDZIAŁ STOWARZYSZENIA AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY - Klub Uczelniany AZS PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. Członkiem Klubu mogą zostać; Studenci, absolwenci, pracownicy szkół wyższych, inne osoby pełnoletnie oraz uczniowie szkół podstawowych i niepełnoletni uczniowie szkół ponadpodstawowych za zgodą opiekunów. Posiadanie takiego obiektu pozwoli rozszerzyć sekcje sportowe o piłkę ręczną, futsal, unihokej do uprawniania których potrzebne jest pełnowymiarowe boisko. Na terenie Sanoka brak jest hali sportowej z boiskiem 40 x 20 m.

Kolejną przesłanką do podjęcia powyższych działań jest potrzeba, szczególnie po 10-ciu latach funkcjonowania uczelni, posiadania własnej reprezentacyjnej auli, w której można będzie organizować konieczne przedsięwzięcia, takie jak inauguracja roku akademickiego, konferencje naukowe, artystyczne występy studentów i wiele innych imprez kulturalno-dydaktycznych. Ponadto w obiekcie powstanie sala rehabilitacyjna dla studentów niepełnosprawnych, siłownia oraz bar uczelniany z profesjonalnym zapleczem kuchennym.
W wyniku działań inwestycyjnych zostaną osiągnięte następujące efekty rzeczowe: kubatura 30 576, 97 m3, pow. użytkowa 3 970,32 m2.
Czas realizacji: marzec 2012 – październik 2015.

Galeria zdjęć

Ostatnia modyfikacja: 10-01-2018
Utworzone przez: Wojciech Pajestka
Opublikowane przez: Wojciech Pajestka

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję