Harmonogram kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego

fe_wiedza_edukacja_rozwoj_rgb-1.jpg

Aktualny harmonogram realizacji poszczególnych form wsparcia

fe_wiedza_edukacja_rozwoj_rgb-1.jpg

Lista studentów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

fe_wiedza_edukacja_rozwoj_rgb-1.jpg

Lista studentów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do projektu „Program wzmocnienia kwalifikacji zawodowych i zwiększenia zasobów kadry pielęgniarskiej”

Informacje ogólne i pliki do pobrania

fe_wiedza_edukacja_rozwoj_rgb-1-1.jpg

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku  realizuje Projekt pt. „Program wzmocnienia kwalifikacji zawodowych i zwiększenia zasobów kadry pielęgniarskiej”.

Głównym celem Projektu jest zwiększenie zasobów kadrowych pielęgniarek  poprzez kompleksowe wsparcie edukacyjne studentów kierunku pielęgniarstwo.

Projekt obejmie 16 studentów studiów stacjonarnych pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo, którzy rozpoczęli kształcenie w roku akademickim 2017/2018 oraz 12 absolwentów kierunku pielęgniarstwo, którzy ukończą kształcenie w roku akademickim 2019/2020 i podejmą pracę zawodową zgodnie z potrzebami epidemiologiczno-demograficznymi.

Czas realizacji projektu: od 1.10.2018 r. do 31.12.2022 r.

Wartośc projektu: 983 509,03 zł

Kwota dofinansowania: 954 003,76 zł

Formy wsparcia dla studentów i absolwentów w ramach Projektu to:

• Stypendium motywacyjne w wysokości 800 zł brutto z którego będzie mogło skorzystać maksymalnie 75% uczestników projektu tj. 12 studentów, przyznawane przez okres 2 lat nauki (od października 2018r. do lipca 2019 r. oraz od października 2019 r. do lipca 2020 r.).
  • Wizyty studyjne w podmiotach leczniczych prowadzących działalność w zakresie pielęgniarstwa onkologicznego i pielęgniarstwa geriatrycznego/opieki długoterminowej.
  • Doradztwo zawodowe w zakresie diagnozowania predyspozycji zawodowych oraz planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej.
  • Kursy kwalifikacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego oraz pielęgniarstwa geriatrycznego.
  • Stypendium szkoleniowe w kwocie max. 1000 zł brutto/miesięcznie przez okres 24 miesięcy. Warunkiem otrzymania stypendium jest zatrudnienie na pełny etat w podmiocie leczniczym na terenie Polski oraz skorzystanie z co najmniej jednego kursu kwalifikacyjnego.
  • Opiekę nad absolwentami w podmiotach leczniczych sprawował będzie tutor z ramienia zakładu pracy, pełniący rolę nauczyciela i doradcy