Zapraszamy serdecznie na indywidualne konsultacje osoby, które mają pytania odnośnie organizacji programu w naszej uczelni. Konsultacje mogą mieć formę osobistego spotkania, rozmowy telefonicznej lub spotkania online.
Sądzimy, że bezpośrednie kontakty biura z osobami zainteresowanymi będą najlepszą formą przekazania informacji o Erasmusie. Liczymy także, że pytania jakie pojawią się podczas tych rozmów pomogą nam w optymalnym dobraniu informacji jakie będzie zawierała ta strona internetowa.
Przypominamy także o możliwości wypełnienia deklaracji zainteresowania programem - szczegóły TUTAJ
Adresaci programu
Oferta międzynarodowych mobilności fizycznych (czyli wyjazdów) oraz mobilności wirtualnych (czyli aktywności online) skierowana jest do studentów i absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz pracowników UP w Sanoku (bez względu na rodzaj umowy).
Rodzaje i czas studenckich mobilności fizycznych (wyjazdów) i mobilności wirtualnych
Miejsca mobilności
Wysokości stypendiów studenckich
Na dofinansowanie ma wpływ kilka czynników (m.in. kraj docelowy). W celu dokładnego wyliczenia potencjalnego stypendium najlepiej zgłosić się do Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus+.
Wsparcie językowe online (OLS):
Stypendyści programu mają możliwość z korzystania z bezpłatnych kursów językowych online (tzw. OLS - Online Linguistic Support). Szczegółowe informacje na ten temat oraz instrukcja wypełniania testów i korzystania z kursów już wkrótce na stronie Erasmus Academy.
Dodatkowe informacje
Karta Studenta Erasmusa to zestawienie praw i obowiązków stypendysty, które obowiązuje w każdej uczelni prowadzącej program. Znaleźć je można TUTAJ oraz pobrać u dołu strony.
Kapitał mobilności każdego studenta wynosi 12 miesięcy, tzn. wszystkie wyjazdy zagraniczne studenta w ramach Erasmus+ (studia i/lub praktyka studencka i/lub staż absolwencki) nie mogą przekroczyć 12 miesięcy w obrębie jednego cyklu studiów, tj. studiów licencjackich/inżynierskich lub studiów magisterskich.
Przekazanie stypendium może nastąpić tylko pod warunkiem zaakceptowania przez studenta wszystkich warunków umowy i odbywa się w formie przelewu bankowego przed rozpoczęciem mobilności Erasmus+ lub na jej początku (w indywidualnych wypadkach).
Stypendysta zobowiązany jest dopełnić wszystkich wymaganych formalności w ustalonym przez uczelnię terminie.
Przed wyjazdem w odpowiednim terminie do Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus+ (bud. A, pok.113) musi trafić komplet następujących dokumentów:
1. Wniosek o wyjazd w ramach programu Erasmus+
2. Acceptance letter z uczelni/organizacji przyjmującej.
Nasza uczelnia wysyła do uczelni/instytucji przyjmującej wstępną nominację studenta na wyjazd Erasmus+. Na jej podstawie uczelnia/organizacja przyjmująca wysyła Acceptance letter dla studenta i rozpoczynają się przygotowania Learning Agreement.
3. Learning Agreement czyli Porozumienie o programie studiów/praktyki/stażu absolwenckiego Erasmus+
Porozumienie o programie studiów - dokument powinien zawierać wykaz przedmiotów realizowanych w uczelni przyjmującej oraz wykaz przedmiotów uznanych przez uczelnie wysyłającą.
Porozumienie o programie praktyki/stażu absolwenckiego - dokument powinien zawierać plan działań na cały okres pobytu na praktyce/stażu Erasmus+ i będzie załączony do umowy na realizację praktyki Erasmus+.
Wszelkie zmiany wprowadzane do learning agreement możliwe są jedynie za wiedzą i zgodą wszystkich stron.
4. Kopia karty EKUZ (europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego) oraz innych wymaganych polis ubezpieczeniowych
5. Numer konta bankowego studenta w EUR (w formacie IBAN), SWIFT i nazwa banku
6. Kopia zatwierdzonego wniosku o indywidualną organizację zajęć (w przypadku wyjazdów na studia), kopia zatwierdzonego wniosku o indywidualną organizację praktyki (w przypadku wyjazdów na praktyki), kopia zatwierdzonego wniosku o przedłużenie sesji egzaminacyjnej (w przypadku wyjazdów na studia i praktyki)
7. Osoby wyjeżdżające na staż absolwencki - kopia dyplomu (należy dostarczyć po obronie).
8. Wynik testu językowego on-line (w ramach OLS).
Po zakończeniu mobilności Erasmus+ stypendysta ma obowiązek rozliczenia się z wyjazdu, tj. do Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus+ w nieprzekraczalnym terminie 14 dni po zakończeniu mobilności powinny trafić:
1. Learning Agreement After Mobility (w przypadku studiów w formie online) wraz z faktycznymi datami rozpoczęcia i zakończenia pobytu oraz w przypadku praktyk i staży z podpisem i pieczątką instytucji przyjmującej
2. wynik drugiego testu językowego on-line (OLS)
3. wypełniona on-line ankieta stypendysty Erasmusa+ (ankieta przesyłana jest uczestnikom indywidualnie)
4. dokumentacja zdjęciowa z wyjazdu.
UWAGA: Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+ pomaga przygotować wszystkie dokumenty dotyczące mobilności Erasmus+ ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
POLECAMY
Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok
tel.: +48 13 46 55 950
rektorat@up-sanok.edu.pl
NIP 687-17-40-766
Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.