ERASMUS CHARTER FOR HIGHER EDUCATION (ECHE)
czyli
KARTA ERASMUSA DLA SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

Aby uczelnia mogła brać udział w Programie Erasmus+, musi posiadać nadaną przez Komisję Europejską tzw. Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego – Erasmus Charter for Higher Education. Taką samą musi posiadać szkoła wyższa, do której mają się odbywać wyjazdy np. na studia. Karta ta jest bowiem uniwersalnym zbiorem oświadczeń każdej uczelni przystępującej do programu. To właśnie w niej zawarte są zapisy dotyczące np. uznawania okresu studiów za granicą za równoważny z krajowym.

Tekst ECHE nadanej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku (dawniej pn. PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku) znajduje się u dołu strony.ERASMUS POLICY STATEMENT (EPS)
czyli
DEKLARACJA POLITYKI ERASMUSA


We wniosku o opisaną powyżej Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego znajduje się specjalny dział poświęcony konkretnym działaniom jakie planuje uczelnia, aby wdrożyć program. Po nadaniu ECHE plany te stają się oficjalną strategią postępowania uczelni w ramach Programu Erasmus+, która jest systematycznie realizowana. Strategia ta nosi nazwę Deklaracji Polityki Erasmusa – Erasmus Policy Statement.

Tekst deklaracji Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku (dawniej pn. PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku) znajduje się niżej w plikach do pobrania. 

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję