Ciekawe zawody - rejestratorka medyczna

11.07.2022

Chcesz pracować w branży medycznej, ale nie masz kierunkowego wykształcenia? Nie musisz być lekarzem czy pielęgniarką, aby zdobyć zatrudnienie w tym sektorze. Ciekawym stanowiskiem pracy jest zawód rejestratorki medycznej. Dowiedz się, co trzeba zrobić, aby sprawdzić się w tej profesji!

Oferty pracy dla rejestratorek medycznych

Jeśli jesteś zainteresowany posadą rejestratorki medycznej, sprawdź aktualne propozycje zatrudnienia dostępne online. Możesz odwiedzić portal Pracuj.pl, aby zapoznać się z ofertami z wybranego przez Ciebie regionu. Pracodawcy zazwyczaj nie oczekują od kandydatów wyższego wykształcenia, ale absolwenci wyższych studiów z pewnością będą mieć większe szanse na zdobycie posady. Liczy się także dotychczasowe doświadczenie zawodowe – atutem będzie każda działalność związana z obsługą klienta. Niekiedy pracodawcy wymagają znajomości podstaw rachunkowości, jeśli obowiązkiem zawodowym ma być także wystawianie faktur.

Kto sprawdzi się w zawodzie rejestratorki medycznej?

W tej profesji najlepiej odnajdują się osoby o wysoko rozwiniętych zdolnościach organizacyjnych. Dobra rejestratorka medyczna powinna także mieć umiejętności komunikacyjne, co wiąże się z ciągłym kontaktem z pacjentami. Na tym stanowisku przydatną cechą jest również dyspozycyjność. Rejestratorka medyczna pracuje na komputerze, dlatego musi dobrze znać obsługę programów do wpisywania danych. W tym zawodzie kluczowa jest również kultura osobista.

Gdzie może pracować rejestratorka medyczna?

Oferty pracy dla rejestratorek medycznych są wystawiane przez różne placówki medyczne. W praktyce rekrutację prowadzą między innymi przychodnie lekarskie, szpitale, ośrodki rehabilitacyjne, gabinety psychoterapii czy przychodnie stomatologiczne. Rejestratorka medyczna może także zdobyć zatrudnienie na przykład w gabinecie medycyny estetycznej. Niektórzy pracodawcy mają dodatkowe wymagania względem kandydatek, dotyczące chociażby biegłej znajomości języka angielskiego.

Podsumowanie

Postaw na zawód rejestratorki medycznej i sprawdź, jak wygląda wynagrodzenie na tym stanowisku. Wyższe stawki obowiązują w prywatnych przychodniach. Na wysokość pensji wpływa także lokalizacja – najlepiej zdecydować się na pracę w większym mieście jak na przykład Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław.

foto: pracuj.pl

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję